Zorla evlendirmek istediği kız kardeşini üçüncü katın balkonundan attı

Kilis’te dün zorla evlendirilmek istendiği için intihara kalkıştığı ileri sürülen 16 yaşındaki D.H.'nin, ağabeyi tarafından aşağı atıldığı ortaya çıktı.

Tedavisi tamamlanan kız çocuğu taburcu edilerek devlet korumasına altına alınırken, Kız çocuğunu aşağı attıktan sonra döven ağabeyi M.H. ise tutuklandı.
Olay, dün öğle saatlerinde Kartalbey Mahallesi'nde meydana geldi. Ülkesindeki iç savaştan annesi ve ağabeyiyle kaçarak Kilis'te bir apartmanın 3'üncü katında kirada yaşayan D.H., ailesi tarafından kendisinden yaşça büyük ve istemediği biriyle para karşılığı evlendirilmek istendi.

Bunun üzerine çıkan tartışmada kız çocuğu 28 yaşındaki ağabeyi M.H. tarafından evin üçüncü katından aşağı atıldı. Aşağı inen öfkeli ağabey bu defa da genç kızı döverek, yeniden eve götürmek istedi. Olayı görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri kız çocuğu hastaneye götürürken, anne ve ağabeyi ise polis tarafından gözaltına alındı.

Kız çocuğu koruma altına alındı

Hastanede tedavisi tamamlanan Suriyeli D.H.'nin psikolog nezaretinde ifadesi alındı. Kız çocuğu ifadesinde para karşılığı yaşça kendisinden büyük birisiyle evlendirilmek istenmesine karşı çıkması nedeniyle çıkan tartışmada ağabeyi tarafından aşağı atıldığını söyledi. D.H., ağabeyinin ayrıca kendisini dövdüğünü söyledi. Kız çocuğu ifadesinin ardından devlet korumasına alınarak Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen D.H.'nin annesi F.K. serbest bırakılırken, ağabeyi M.H. ise tutuklanarak cezaevine konuldu.