Zeki Demirkubuz'un "Kor" filmi APSA'da 3 dalda aday

Yönetmen Demirkubuz, APSA'da "Kor" filmi ile "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" dallarında, oyuncu Aslıhan Gürbüz ise "En İyi Kadın Oyuncu" dalında aday gösterildi.

Ankara Sinema Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, dünya film üretiminin yarısının gerçekleştiği Asya Pasifik Bölgesinde on yıldır verilen Asya Pasifik Ödülleri (APSA) için bu yıl 43 ülkeden 303 film ön elemeye katıldığı belirtildi.

24 Kasım'da Avustralya'nın Brisbane kentinde bin 500 davetlinin katılımıyla verilecek olan Asya Pasifik Ödülleri'nde, yönetmen Zeki Demirkubuz "Kor" filmi ile "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" dallarında; filmin oyuncusu Aslıhan Gürbüz ise "En İyi Kadın Oyuncu" dalında aday gösterildi.

APSA jürisinde İngiliz yapımcı Lord David Puttnam, Busan Uluslararası Film Festivali Başkanı Kim Dong-Ho, birçok ödül kazanmış Hong Konglu yapımcı Nansun Shi, Altın Palmiye ve Oscar ödüllü Avustralyalı yapımcı Jan Chapman ve ünlü Hint sinemacı Shyam Benegal bulunuyor.

Öte yandan, Zeki Demirkubuz'un yönettiği tüm filmlerden oluşan "retrospektif", 3-13 Kasım'da yapılacak 57. Selanik Uluslararası Film Festivalinde gösterilecek.

AA