Yurt genelinde terör operasyonları: 520 şüpheli gözaltında

Yurt genelinde gerçekleştirilen terör örgütlerine yönelik operasyonlarda İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya 520 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Yurt genelinde son bir hafta içinde gerçekleştirilen terör örgütlerine yönelik operasyonlarda İçişleri Balkanalığını konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamadan edinilen bilgilye göre, toplam 520 şüpheli kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı terör örgütlerine yönelik yurt genlinde gerçekleştirilen 6-13 Şubat tarihindeki terör operasyonlarına yönelik yazılı açıklama yapıldı.

Buna göre, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ile iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin hava ve kara unsurlarınca 250 operasyon gerçekleştirildi. Bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık iddiasıyla 520 kişi gözaltına alındı, bunlardan 26'sı tutuklandı.

DAEŞ ile irtibatta olduğu bilinen 45 işi gözaltına alındı

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 45 kişi gözaltına alındı.

FETÖ operasyonlarında 792 kişi gözaltına alındı

FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında 792 kişi gözaltına alındı, bunlardan 147'si tutuklandı. Çşitli terör örgütleri ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 6 kişi gözaltına alındı.

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 6 terörist sağ, bir terörist ölü, bir terörist yaralı ele geçirildi, bir terörist de teslim oldu.

AA