Yurt dışında 2 milyona yakın Türk vatandaşı oy kullanacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz yurt dışında yaşayan 2 milyon Türkiye vatandaşının referandum oylamasının sonucunda büyük oranda etkili olacağını söyledi.

CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, yurt dışında yaşayan yaklaşık 2 milyon Türk vatandaşının referandumda kullanacağı oyların sonucu büyük oranda etkileyeceğini söyledi.

CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anayasa değişikliğine ilişkin referandumda yürütecekleri kampanyanın detaylarının belirlendiğini, yurt dışında yapılacak çalışmanın ise ilgili teşkilatların önerileri alınarak netleştirileceğini bildirdi.

Türklerin yaşadığı, oy kullanılacağı her ülkenin kendileri için önemli olduğunu dile getiren Yılmaz, "Bu artık herkes için, orada yaşayan Türkler için de demokrasinin geleceği açısından bir varlık, yokluk mücadelesidir. Burada bizim sorumluluğumuz ne kadar fazlaysa onların sorumluluğu da o kadar fazla. Çünkü yaklaşık 2 milyon seçmen oy kullanacak, bu da sonucu büyük bir şekilde etkileyecek." diye konuştu.

Yılmaz, yurt dışıyla ilgili kapsamlı, büyük bir çalışmanın söz konusu olacağını sözlerine ekledi.

AA