Yunanistan'dan insanlığı utandıracak ayıp!

Yunanistan, kaçak yollarla ülkelerine giren Pakistan uyruklu mültecileri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi.

Yunanistan’a yasadışı bir şekilde geçen ve yakalanan Pakistan uyruklu, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçak göçmenler, Yunan polisi tarafından yakalandı. İddiaya göre, Yunan güvenlik güçleri bazı mültecilerin üzerindeki giysileri çıkardı ve Meriç Nehri üzerinden Türkiye'ye gönderdi.

Gece yarısı çıplak gönderildiler

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 80 kaçak göçmen, 1- 2 gün önce yasadışı yollardan geçtikleri Yunanistan'da polis tarafından yakalandı. Kaçaklar, bir süre sınırda aç ve susuz tutulduktan sonra, bazılarının üzerlerindeki giysiler çıkarılarak, yüzerek ve botlarla Meriç Nehri üzerinden zorla Türkiye'ye gönderildi. Gece yarısı bazıları yarı çıplak kaçakları gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri yaptığı çalışmada yaklaşık 30 kaçak göçmeni yakaladı. Üzerleri çıplak olan ve soğuktan korunmak için çuvalla üzerlerini kapatmaya çalışan kaçaklar, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

“Bazılarını botlarla gönderdiler"

Kaçaklar, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 80 kişi olduklarını ve Yunanistan polisinin kendilerini yakaladıktan sonra aç ve susuz iki gün sınırda beklettiklerini söyledi. Kaçaklar, daha sonra üzerlerindeki değerli eşya, kimlik, telefonların alındığını öne sürerek, "Bazılarımızın üzerini soyarak Merih Nehri'ne attılar. Nehre atılanlar yüzerek Türkiye'ye geçerken, bazılarını da botlarla gönderdiler" dedi. Ekiplerin bölgedeki aramaları sürüyor.

Doğruysa skandal! Yunan polisi Türkiye'ye böyle gönderdi

Doğruysa skandal! Yunan polisi Türkiye'ye böyle gönderdi

Doğruysa skandal! Yunan polisi Türkiye'ye böyle gönderdi

Doğruysa skandal! Yunan polisi Türkiye'ye böyle gönderdi