Yunanistan’a kaçmaya çalışan iki doktor Edirne’de yakalandı

Doktorluk mesleğinden ihraç edilen ve yasa dışı yollarla Yunanistan’a gitmeye hazırlanan doktorlar Fatma Demirel ve Buket Eryonucu tutuklandı.

Yunanistan’a yasa dışı yollarla kaçma hazırlığında olan doktorlar Demirel ve Eryonucu Keşan’da yakalandı. Gözaltına alınan doktorlar mahkemece tutuklandı.

Darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında örgütle bağlantıları oldukları iddiasıyla görevden ihraç edilen doktorlar yasa dışı yurt dışına çıkış hazırlığındayken yakalandı. Savcılıktan ifadelerinin ardından doktorlar tutuklanmasına karar verildi.

Ankara'da hastanede çalışırken terör örgütü ile bağlantıları bulunduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen doktorlar Fatma Demirel (50) ve Buket Eryonucu (46) ile "insan kaçakçısı" olduğu öne sürülerek gözaltına alınan Mümin Bostancı ve Ecevit Binici'nin emniyetteki işlemleri sona erdi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından Keşan Adliyesi'ne gönderildi. Savcılıktaki ifadelerinin sonrasında mahkemeye sevk edilen dört zanlı da tutuklandı.
AA