Yunanistan sınırında FETÖ operasyonu: Eski bakanlık çalışanları yakalandı

Edirne'de Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ bağlantılı eski bakanlık çalışanları ve mesleklerinden ihraç edilen eşleri avcıların ihbar etmesi üzerine yakalandı.

Eidrne'den Yunanistan'a yasa dışı yollarla kaçmaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet yapılanması (FETÖ/PDY) bağlantılı eski bakanlık çalışanları ve mesleklerinden ihraç edilen eşleri sınırda avcıların ihbar etmesi üzerine gerçekleştirilen operasyonla kaçamadan yakalandı.

Edirne'de bölgedeki avcıların ihbarı üzerine jandarmanın yaptığı operasyonda, FETÖ bağlantıları dolayısıyla meslekten ihraç edilen eski bakanlık çalışanları, mesleklerinden ihraç edilen eşleri ile birlikte gözaltına alındı. Şüphelilerin, yasadışı yollarla Yunanistan'a geçmek için bot aradığı belirlendi.

Terör örgütü FETÖ/PDY ile bağlantıları bulunduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen eski bakanlık çalışanları, eşleriyleYunanistan'a kaçarken sınırda yakalandı.

FETÖ firarilerini avcılar ihbar etti

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, bölgedeki avcıların ihbarı üzerine Meriç ilçesine bağlı Kadıdondurma köyü yakınlarında yaptıkları kontrolde, eski Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı personeli B.K, eski akademisyen eşi V.K. ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında eski iç denetçi A.T.Ç ile eski doktor eşi T.Ç'yi yanlarında çocuklarıyla yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye hazırlanırken gözaltına aldı.

FETÖ firarilerine yardım eden taksi şoförü de gözaltına alındı

Ekipler, iki aileye yardım ettiği belirlenen taksi şöförü A.E'yi de gözaltına alırken, şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 4 bin avro ve 2 bin lira ele geçirildi.
Yunanistan'a geçmek için bölgede bot arayışı içerisinde oldukları belirlenen şüphelilerin yanlarındaki 4 çocuk ise yakınlarına teslim edilmek üzere jandarma karakoluna götürüldü.

"İşsizim, iş vermiyorlar"

Gözaltına alınan şüpheliler, Uzunköprü Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerden B.K. hastaneye getirildiği sırada bir gazetecinin "Neden Yunanistan'a kaçmaya çalışıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna "İşsizim, iş vermiyorlar" cevabını verdi.

Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. FETÖ/PDY ile bağlantıları olduğu iddia edilen T.Ç. ve B.K'nın haklarında yakalama kararı bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: Hürriyet