YÖK'ten müjde: Kayıt işlemlerinde e-kayıt yeterli olacak

Yükseköğretim Kurumu’ndan (YÖK) öğrencilere büyük müjde: e- kayıt işlemlerinde e-devlet girip okul kaydı işlemleri tamamlanabilecek.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre e-devlet kapısına girip internet üzerinden kayıt yapan öğrencilerin kayıtları da kabul edilecek. Öğrencilerin üniversitelerin ön kayıt ekranlarından bilgilerini girerek kayıt yaptırmış olmaları gerekiyor. .

YÖK'ün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamadan edinilen bilgilere göre, 7 Eylül'de Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında, 2016 ÖSYS e-kayıt işlemlerinde e-devlet kapısına girip kaydını tamamlamayanlar ile üniversitelerin ön kayıt ekranlarından bilgilerini girerek kayıt olan öğrencilere ilişkin işlemlerin görüşüldüğü belirtildi.

E-kayıt işlemlerinde e-devlet kapısına girip kaydını tamamlamayanlar ile üniversitelerin ön kayıt ekranlarından bilgilerini girerek kayıt olan öğrencilerin kayıt işlemlerinin "kayıt yapılmış" olarak kabul edilmesinin uygun görüldüğü belirtilen açıklamada, öğrencilerin ilgili yükseköğretim kurumuna başvurmaları gerektiği kaydedildi.
AA