Yılmaz Erdoğan Hakkari için Başbakan Yıldırım'la görüştü

Ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’yi ziyaret etti. Memleketi hakkari’nin ilçe olmamasını isteyen Erdoğan Başbakan Yıldırım’a isteğini iletti

Ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’yi ziyaret etti. Memleketi hakkari’nin ilçe olmamasını isteyen Erdoğan Başbakan Yıldırım’a isteğini iletti.

Sanatçı Yılmaz Erdoğan memleketi Hakkari’nin ilçe olmaması için TBMM’yi ziyaret ederek bu talebini Başbakan Binali Yıldırım’a iletti.

Memleketine ilk gittiğinde 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde meclisin hasar gören noktalarını gezen Erdoğan ardından AK Parti Grup Toplantısı için TBMM’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım’ı karşıladı.

Binali Yıldırım’la görüşten sonra konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunun Erdoğan, Hakkari için Meclis'e geldiğini, Hakkari'nin ilçe yapılmasının hiç hesapta olmadığını söyledi.

Hakkarililerden ve akrabalarından bu konuda yoğun bir talep aldığını ifade eden Erdoğan, "Sayın Başbakan ile görüştüm. Hakkari'nin ilçe olmasının daha iyi olacağını, Hakkari'nin bu konuda herhangi bir ekonomik kaybının olmayacağını belirtti." dedi.

Yıldırım, "İkna oldunuz mu?" sorusu üzerine, "Hakkari'nin temsilcisi pozisyonunda sayılmam. Hakkari'nin temsilcileri Hakkarililerdir. Onlar da 3-4 otobüs gelmişler. Ayaküstü konuşmadan bir ana fikir çıkarmak istemiyorum. Bakalım, göreceğiz. Oradaki duygusal travmayı çözmek için halkla bir diyalog kurulması konusundaki görüşümüzü söyledik. Çünkü o kırıcı oluyor. Yöre için iyi olacaksa yöre insanı ikna edilmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Hakkari'nin isminin "Çölemerik" olarak değiştirilmesi konusuna ilişkin ise Çölemerik isminin yeni olmadığını, Hakkari ilçe olduktan sonra bu konunun bir detay olarak kalacağını sözlerine ekledi.
AA