Yıldızlardan gelen anormal sinyaller uzaylıların habercisi olabilir

Ünlü fizikçi Stephen Hawking'in başlattığı projede, 234 yıldızdan normal dışı sinyaller geldiği tespit edildi.

Rus milyarder Yuri Milner ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in maddi destek verdiği İngiliz fizik profesörü Stephen Hawking'in "uzaylı medeniyetleri keşfetmek" için başlattığı proje kapsamında yayınlanan ilk sonuçlar bilim dünyasında heyecan yarattı.

Yapılan açıklamaya göre, 2.5 milyon yıldızın 234'ünden 'normal olmayan' sinyaller saptandı. Söz konusu sinyallerin uzaydaki gelişmiş medeniyetlerden gelebileceğini üstünde duruluyor.

HAWKİNG'E GÖRE, UZAYLILAR SONUMUZU GETİREBİLİR

Stephen Hawking, matematiksel olarak dünya dışı varlıkların var olduğunu kabul etmenin oldukça olası bir teori olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Ancak, dünya dışı varlıkların gezegenimizi keşfetmesinin pek iyi bir şekilde sonlanmayacağı görüşünde.

Bu nedenle onları bulanın ilk bizim olmamız gerektiğini belirten İngiliz fizikçi, daha önce yaptığı açıklamalarda dünya dışı varlıkların başka bir deyişle uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulunmuştu.

Hawking, bu varlıkların göçebe bir kültüre sahip olma olasılıklarının yüksek olduğunu, bu canlıların kendi gezegenlerindeki kaynakları tüketmiş ve yaşama uygun başka gezegen arayışı içinde olma olasılıklarının bulunduğunu da sözlerine eklemişti.