Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması ile öğrencilere 150 bin TL ödül verilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı TUÇEV tarafından düzenlenen 'Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması'nda öğrencilere toplam 150 bin TL'lik ödül dağıtılacak.

Kentsel tasarım ve çevre temalı yarışmalar düzenleyen TUÇEV bu yıl da ‘Yeşil Bakış Kısa Film Yarışmasını’ hayata geçirecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Korumu Vakfı'nın (TUÇEV) düzenlediği ‘Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması’ başlıyor. Bakan Özhaseki’nin talimatıyla başlayacak olan yarışma kapsamında üniversite öğrencilerine toplam 150 Bin TL ödül dağıtılacak.

Gençlerde çevre bilinci oluşturulması hedefleniyor

Gençlerde çevre bilinci oluşturmak, bu alanda gençleri düşünmeye sevk etmek amacıyla hareket eden bakanlığa bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı ( TUÇEV ) yeni bir yarışma daha başlatıyor.

Son başvuru 17 Mart 2017 tarihinde

Başvuruların başladığı yarışmaya katılım sağlamak isteyen öğrenciler yarışmanın web sayfasından (www.yesilbakiskisafilm.com ) 17 Mart 2017 tarihine kadar ön kayıt yaptıracak.

Ödüller 10 Nisan 2017'de dağıtılacak

10 Nisan 2017 tarihine kadar istenilen belgeler ile birlikte filmlerini teslim eden katılımcılara, 21 Mayıs 2017 de Haliç Kongre Merkezin de düzenlenecek ödül töreni ile ödülleri takdim edilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Sanat dünyasının önde gelen isimlerinin yer alacağı 7 kişilik jüri heyetinin önümüzdeki haftalarda açıklayacağız. Yarışma kapsamında birinciye 40 Bin TL, ikinciye 30 Bin TL, üçüncüye 20 Bin TL ödül vereceğiz” dedi.
Bakan Özhaseki ayrıca 8 kişiye de mansiyon ödülü olarak 7 Bin 500 TL ödül verileceğini ifade etti.