Yenikapı mitingine 500 ünlü isim katılacak

Bu haftasonu Pazar günü Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenecek olan demokrasi mitingi için 500 Türk ünlü isim hazır bulunacak.

500 ünlünün katılacağı Yenikapı’daki mitingin çok ses getirmesi ve geniş çaplı katılım olması bekleniyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından halk demokrasi için günlerdir meydanları doldurdu. Şimdi de yapılacak olan büyük mitingle demokrasi nöbetleri taçlandırılmış olacak.

Toplamda 500 ünlü isim katılacak

Demokrasi mitingine günlerdir nöbet tutan halkla beraber, şarkıcılar, oyuncular, internet fenomenleri, radyocuları ve televizyon camiasından ünlü isimler de katılacak.

Dev ünlü kadrosuyla Yenikapı’da gerçekleştirilecek olan demokrasi mitingine yaklaşık 5 milyon kişinin katılması bekleniyor. Son zamanlardaki gerçekleştirilen etkinlikler arasında en kalabalık ünlü grubunu içinde bulunduran etkinlik olacak. Pazar günü tüm gün boyunca toplu taşıma araçları ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Ünlülerin ulaşımı deniz yoluyla sağlanacak

Ünlülerin oluşan kalabalıktan rahatça geçebilmesi için deniz yoluyla ulaşım sağlanacak. Miting günü 5 tekne çalışacak ve 25 vale de hazırda bulunacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan törenin sanatçı organizasyonunu yürüten yapımcı Polat Yağcı, Türkiye’nin dünyaya verdiği demokrasi dersinin 7 Ağustos günü yeni bir boyut kazanacağını ifade ederek sanatçıların birçoğunun bu gün için konserlerini ertelediklerini ve seyahatlerini iptal ettiklerini ve halkın takdirine mazhar olmuş sanatçıların eksiksiz bir şekilde etkinliğe katılmasını dilediğini ifade etti. 100 kişilik bir ekiple bu büyük etkinliğin altından kalkacaklarını da sözlerine ekledi.

NTV