Yeni UX 6.0 Kullanıcı Ara Yüzü Geliyor

LG, G6 amiral gemisinin UX 6.0 olarak adlandırılan yeni bir kullanıcı arabirimine sahip olacağını açıkladı.

LG G6 için yeni bir açıklamanın yapılması dikkat çekti. Şirket, kullanıcı ara yüzünün telefonun 5.7 inç QHD + FullVision ekranından maksimum faydayı sağlayacak şekilde "özel olarak uyarlandığını" söyleyerek şimdiden kullanıcılarda heyecan yaratmayı başardı. Cihazın ekranı, 18: 9 en-boy oranına sahip ve bu noktada oldukça etkileyici. Bu oran, şirketin gelişmiş çoklu görev deneyimi sunmasına yardımcı olacağı gibi kullanıcılar adına da telefon kullanımını çok daha iyi bir hale getirecek.

Firmanın basın bildirisinde "LG G6 geniş açı 18: 9 ekranın birçok özelliğinden faydalanıyor" dedi. Mesaj uygulamasıyla aynı anda takvim uygulaması veya fotoğraf galerisi yanındaki bir çağrı alma penceresinin açılabileceğini söyleyen LG, açın kilitli ekranda birden fazla kare fotoğrafın kolaj şeklinde de durabileceğini belirtti. Bir tarafta sörf yapmak, bir tarafa ise not yazmak artık mümkün.

LG'nin ortaya koyduğu bir başka özellik ise, temel olarak gıda ürünlerini yakalarken yüksek renk kalitesi ve doygunluk sağlayan bir çekim modu. Yiyecek Modu olarak adlandırılan bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların yiyecekler için daha iyi fotoğraflar çekmesi de mümkün olacak. Şirket ayrıca yeni UX 6.0 ara yüzü için bir teaser videosu da paylaşmış durumda.

LG G6, 26 Şubat'ta bu yıl Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC)'nde resmi olarak yer alacak.