Yeni Chromebook Assistant İle Gelebilir

Google tarafından geliştirilecek yeni chromebook modelinde Google Assistant olabileceği ifade edildi.

Google'ın bugüne kadarki geliştirdiği en önemli teknolojilerden birisi olan Google Assistant pek çok farklı cihazda kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor. Bilgilere ulaşma ve ihtiyaçların karşılanması noktasında oldukça yetenekli olan Google Assistant, telefonların ardından artık bilgisayarlara da gelebilir.

Sızdırma Yapıldı

Klavye şeması sızdırılan yeni chromebook modellerinde bu klavyede yer alan Assistant tuşu oldukça dikkat çekti. Bu noktadan çıkışla yapılan paylaşımlarda özellikle bir dizüstü bilgisayarlarda artık Google Assistant yardımının alınabileceği ve böylece kişilerin daha hızlı ve ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabileceği ifade edildi.

Kullanıcıların bu yeni özellikle telefonların dışında bilgisayarlarda nasıl bir seçeneğe sahip olacağu ve bu özelliği nasıl kullanacağı merak ediliyor. Fakat şu ana kadarki süreç içerisinde bu konuyla ilgili herhangi bir detay paylaşılmamış durumda. Bu bakımdan Google tarafından yapılacak yeni tanıtımlar şu an için oldukça beklenti yarattı.

Tanıtımlarda beklentilerin karşılanması ve ihtiyaçların tamamen farklı bir şekilde karşılanabilir duruma gelmesi, kullanıcıların yeni modellere ilgi göstermesini sağlayabilir. Yeni bilgisayar için çalışmalarını hızlandıran markanın, bu konuda nasıl bir süreç izleyeceği net olarak bilinmiyor. Fakat yapılan sızdırmalar ile birlikte şu anda ilk bilgilerin elde edildiği Google Chromebook modelleri için önümüzdeki dönemlerde daha fazla sızdırma yapılabilir.