Yavuz Bingöl'den Erdoğan'a mektup

Yavuz Bingöl, daha önce de övgüyle bahsettiği Erdoğan'a bir mektup yazdı. Bingöl yazdığı mektupta, Erdoğan için bestelediği şarkının sözlerine de yer verdi.

Ünlü Türkücü Yavuz Bingöl, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliam sonrası dik duruş gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Bingöl'ün yazdığı mektupta aynı zamanda daha önce Erdoğan için yazdığı şiir de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde İsrail'in yaptığı katliama sessiz kalmayan tek lider olduğunu belirten Bingöl, bir liderin kolay yetişmediğini, Erdoğan'ın öngörüsü ve insani tarafları kuvvetli çok önemli biri olduğunu, kıymetinin bilinmesi gerektiğini söylemişti.

Ünlü sanatçı Yavuz Bingöl, İsrail'in Filistin'de yaptığı katliama gösterdiği tepki ve mazlumların yanında duruşu sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup yazdı.

İşte Yavuz Bingöl'ün yazdığı o mektup, "Reis... Bugün sesine ses kattık, çığlık olduk. Bu dünyanın tüm haksızlarına, barbarlarına karşı, senin sesine ses kattı tüm dünya, çığlık oldu... Bir kez bile tereddüt etmedin zalimin karşısına çıkmaya... Yıllar evvel cezaevine giderken en yakın arkadaşların seni yalnız bırakmıştı ama arkanda kısık sesli bir millet vardı. O milletle yürüdün bunca yolu, senin varlığın tüm dünya mazlumlarının gururu oldu. Sana verilen her şey helal olsun, senin için okunan her dua kabul olsun inşallah. Bu da benden sana armağan olsun."

Şakı sözleri ise şu şekilde:

'Ahmet'ten, Tenzile'den doğdu da geldi
Dikenli yollardan yürüdü de geldi
Fırtınalı denizleri geçti de geldi
Dağları zemheride aştı da geldi
Memleket sevdasına koştu da geldi
Serini meydanlara koydu da geldi
Ateşlerde yandı, pişti de geldi
Temmuz'da ihaneti yıktı da geldi
'Dünya beşten büyük' dedi de geldi
Mazlumun hep yanında oldu da geldi
Zalimin karşısında durdu da geldi
Memleket sevdasına koştu da geldi
Gençlerin umudu oldu da geldi
Anaların duasını aldı da geldi
Milletin adamı oldu da geldi
Her şeyi Türkiye için yaptı da geldi
Özgürlüğün sesi oldu da geldi
Recep Tayyip Erdoğan oldu da geldi.'