YARSAV Başkanı ByLock'tan kırmızı listeye alındı

FETÖ’nün gizli haberleşme uygulaması ByLock’u en çok kullananlar arasında eski YARSAV Başkanı Murat Arslan da bulunuyor.

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan eski YARSAV Başkanı Arslan'ın, örgüt içi haberleşme ağı "ByLock"u kullandığı belirlendi. Arslan'ın, programı en sık kullananların yer aldığı "kırmızı liste"de bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında geçen ay Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan'ın cep telefonu operatöründen istenen verilerde yapılan incelemelerde örgütün haberleşme ağı "ByLock"a giriş yaptığı belirlendi.

Arslan’ın ismi ‘kırmızı liste’de yer alıyor

Arslan'ın, programı en sık kullananların yer aldığı "kırmızı liste"de bulunduğu belirtildi. Arslan ByLock’u en çok kullanana isimler arasında yer aldığı için ismi kırmızı listede geçiyor.

Tutuklama kararına hükmedilen 7. Sulh Ceza Hakimliğinde hakkındaki iddiaları reddeden Arslan'ın, ifadesinde "ByLock isimli programı kullanmadım. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra adını duyduğum programdır." dediği öğrenildi.

YARSAV, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılmıştı.
AA