Yapılandırılan borçların ilk taksitleri 30 Kasım'a kadar ödenebilecek

Başvuru tarihleri 31 Ekim'den 25 Kasım'a kadar uzatılan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin detaylar belli oldu.

Yapılan düzenlemeye göre, ilk taksitlerde herhangi bir süre uzatımına gidilmeyecek. yapılandırılan borçların ilk taksitlerinin en geç 30 Kasım tarihine kadar ödenmiş olması gerekiyor:

Son başvuru tarihi 25 Kasım'a uzatılan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin detayları belli oldu.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Bazı Alacakların Yeni̇den Yapılandırılmasına İli̇şki̇n Kanun Genel Tebli̇ği̇, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin son başvuru tarihini 31 Ekim’den 25 Kasım'a uzatıldı, ancak düzenleme kapsamında yapılacak ilk taksit ödemelerinde herhangi bir süre uzatımı söz konusu olmayacak. İlk taksit ödemelerinin, kanunda belirlenen süre ve son tarih olan 30 Kasım'a kadar yapılması gerekecek.

Diğer taraftan, ilgili kanunun "işletme kayıtlarının düzeltilmesi" başlıklı maddesi kapsamında yapılacak başvurular, kanunda belirlenmiş süreler içinde gerçekleştirilecek.

AA