Yandex Navigasyon’da Boşalan Park Yerlerini Görülecek

Dünya genelinde oldukça dikkat çeken uygulamalardan birisini yaratan Yandex, artık navigasyon sisteminde boş park alanlarını gösterecek.

Haritalar sisteminde daha fazla kullanım oranlarına ulaşabilmek adına tüm markalar yoğun bir şekilde geliştirme yaparken, Yandex tarafından yeni bir adımın atıldığı ve artık Yandex navigasyon sisteminde park yerlerinin gerçek zamanlı bir şekilde gösterileceği ifade edildi. Üstelik park edilebilecek yerler hakkında detaylı bilgiler sunacak olan Yandex ücret noktasında dahi kullanıcıları destek verecek.

Park Alanı Bulmak Sorun Olmayacak

Geçtiğimiz dönemlerde farklı özellikler ile geliştirilen uygulamanın park yerleri özelliğini de alması özellikle kullanım oranlarını ciddi oranda arttıracak. Kullanıcıların park desteği alabilmesi adına arayüzde bulunan P harfine basması gerektiği belirtilirken, kullanıcıların boşalttığı yerler zaman bilgisi ile anlık olarak ekranlara getirilecek.

Kullanıcılar Yandex Navigasyon sayesinde boş park yeri aramak yerine direk navigasyondan destek alarak en yakın park alanına yönelmesi mümkün olacak. Özellikle AVM gibi kapalı alanlarda bu özelliğin nasıl destek vereceği ve güncel bir şekilde çalışıp çalışmayacağı merak ediliyor. Yapılan bu açıklamalarda özellikle araçlar ile sürekli park yeri aramak için dolaşmanın önleneceği ve kullanıcılar adına cazip bir teklifin yaratılacağı belirtiliyor.

Yandex Navigasyon Kullanım Oranı Artabilir

Yandex Navigasyon sistemi ile yapılan bu değişikliklerden yararlanmak isteyenlerin uygulamayı güncellemesi gerekirken, uygulamanın güncellemesi sonrasında yeni kart özelliği resmi olarak kullanılabilecek.