Xperia XZ1’in Özellikleri Ortaya Döküldü

Sony'nin yeni amiral gemisi olan Xperia XZ1’nin teknik özellikleri paylaşıldı.

Uzun zamandan beri yeni amiral gemisi ile dikkat çeken Sony Xperia XZ1 adını verdiği yeni telefonu ile oldukça iddialı bir şekilde giriş yapmaya hazır. Bu süre içerisinde beklentilerin artmış olması, Xperia XZ’in daha fazla dikkat çekmesini sağladı. Telefon için yapılan son testler ise telefonun teknik özelliklerinin öğrenilmesini sağladı.

Telefonların uzun zamandan beri sızdırılmış olması aynı zamanda kullanıcıların nasıl bir cihaza sahip olacağını da gösterdi. Bugüne kadarki süreç içerisinde herhangi bir paylaşımın yapılmamış olması, beklentileri farklı yönde değişmesini sağlarken gelen bilgilere göre yüksek donanımlarla sahip bir telefon sunulacak.

Xperia XZ1’de Neler Var?

Yeni amiral gemisinde daha küçük bir ekrana tercih eden Sony Full HD bir ekran ile kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak. Küçük olmasına rağmen grafik performansı noktasında daha iyi bir performans sağlayacağını söyleyen Sony, bu bakımdan beklentileri karşılayabilir. Telefon için en dikkat çeken detaylardan bir diğeri ise telefonların iki farklı model numarasıyla piyasaya sunulmuş olması. Bu bakımdan farklı özelliklere sahip farklı telefonlar Sony tarafından piyasaya sunulabilir.

Xperia XZ1'in Özellikleri Neler?

Yapılan paylaşımları göre amiral gemisinin yeni özellikleri arasında ilk olarak dikkat çeken detay Android 8 işletim sisteminin kullanılacak olması. Her ne kadar Google tarafından bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da marka bu konuda beklentileri karşılayacak ve en son çıkan işletim sistemini sunacak. Bu açıdan önümüzdeki günlerden itibaren piyasaya sunulacak yeni amiral gemisi, işletim sistemi ile de dikkat çekecek.