Xiaomi Mi 6 Türkiye'ye geliyor! İşte Fiyatı

Çin'in en önemli telefon üreticilerinden birisi olan Xiaomi yeni amiral gemisi ile Türkiye'ye giriş yapmaya hazırlanıyor.

Çin’de son dönemlerde yaptığı üretimler ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Xiaomi Mi 6 yeni modeli Türkiye'ye giriş yapacak. Xiaomi olarak adlandırılan yeni amiral gemisi ile piyasaya giriş yapacak olan Xiaomi, aynı zamanda kullanıcılara ekonomik ve yüksek özelliklere sahip bir cihaz fırsatı sunacak.

Konu ile ilgili yapılan açıklamaların ardından en çok merak edilen detaylardan bir tanesi cihazların etiket fiyatları. Yüksek donanımlara sahip Samsung ve Apple ürünleri, 4 bin üzerinde bir etiket fiyatına sahip olurken Xiaomi Mi 6’nın daha uygun fiyatlar ile piyasaya giriş yapması bekleniyor.

Beklentiler Gerçekleşti

Açıklamalara göre 64 GB depolama alanına sahip versiyonun 1999 TL’lik bir etiket fiyatı ile sunulacağı belirtildi. Kullanıcıların ekonomik ve aynı zamanda yüksek donanımlara sahip bir cihaz istemesi halinde şu an için en güçlü seçeneklerden bir tanesi Xiaomi Mi 6 olacak.

Türkiye için sadece siyah renkli telefonların başlangıç aşamasında satışa sunulacağı belirtilirken 15 Haziran tarihi itibariyle tüm satış noktalarında yeni cihazın satın alınabilmesi mümkün olacak. Cihazlarda yer alacak önemli donanımlar ise şöyle;

5.15 inç, 1080 x 1920 piksel IPS LCD ekran

Snapdragon 835

6 GB RAM

64 GB ve 128 GB depolama kapasitesi

12 megapiksel çözünürlüklü arka iki lens