Xiaomi 23 Milyon Telefon Satışıyla Rekor Kırdı

Dünya genelinde yaptığı satışlarla şu anda en iddialı markalardan birisi olan Xiaomi kendi rekorunu kırdığını açıkladı.

2017 yılından beri itibarıyla dünya genelinde yaptığı satışlarla 23 milyon adet telefon satmayı başaran Xiaomi bu rakamlar sayesinde yeni bir rekora daha imza atmayı başardı. Marka tarafından yapılan bu açıklamalar ile birlikte Xiaomi’nin ne kadar güçlü bir seviyeye ulaştığı net bir şekilde görülürken, 2016 yılı düşük geçmesine rağmen 2017 yılı marka adına en parlak dönemlerden birisi oldu. Özellikle ikinci çeyrek itibariyle pazara sunulan yeni telefonların kullanıcılar tarafından ilgi görmesi, markanın satışlarının artmasını sağladı.

Xiaomi Redmi Note 4 Oldu!

Dünya çapında en çok satılan modelin ilk Xiaomi Redmi Note 4 modeli olduğu ifade edilirken, özellikle bir önceki çeyreğe göre bu telefonun satışlarında %70 oranında bir artış yaşandı. Bu artış ile birlikte telefon satış rakamlarını yükseltmeye başaran marka, böylece mobil pazardaki durumunu daha da iddialı hale getirebildi.

Hindistan'da özellikle ekonomik açıdan yaşanan olumlu gelişmeler, markanın bu alanda daha fazla satış yapmasını sağladı. açıklamalara göre Hindistan'da yüzde 328’lik bir artış yaşandığı ve bu da markanın telefonlarının kapış kapış satılmasını sağladı. 2017 yılı sonuna kadar 14.7 milyar dolarlık bir geliri hedefleyen marka, özellikle 2018 yılında 100 milyon telefon satmayı amaçlıyor.