Windows Phone’un Pazar Payı Sıfıra İnebilir

Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows Phone sisteminin pazar payının sıfıra inebileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir araştırma özellikle mobil işletim sistemlerinde Microsoft'un tehlike altında olduğunu bir kez daha gösterdi. Öyle ki mevcut düzenin devam etmesi halinde Windows pazar payı 4 yıl içerisinde yüzde sıfır kadara iniş gösterecek.

Yenilik Gelmezse Yok Olabilir

Son dönemlerde giderek düşen bir kullanım oranına sahip olan Windows Phone için şu anda Microsoft kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdürüyorlar olabilir. Fakat paylaşılan bilgiler doğrultusunda Microsoft'un bu konuda önemli bir hamle yapması pek mümkün görünmüyor. Aynı zamanda pek çok uygulama geliştiricisinin de Microsoft ürünü için destek kesmesi bu konuda Microsoft’u da köşeye sıkıştırmış durumda.

Windows Phone kullanım oranlarının düşmesine yönelik yapılan araştırmalarda özellikle 4 yıllık bir sürenin kaldığı ifade edilirken Microsoft'un yeni bir sürüm sunmaması ya da iyileştirme yapmaması halinde Windows Phone işletim sisteminin tamamen mobil sektörden çekilebileceği konuşuluyor. İşletim sisteminin bitmesi ve yok olması adına 2021 yılı işaret edilirken, bu yıla kadar Microsoft tarafından yapılacak çalışmalar rüzgarı ters döndürebilir. Yapılan araştırmalar ile birlikte ortaya çıkarılan bu durum, özellikle mobil sektörün içinde bulunduğu an ile ilgili detayları bizlere gösteriyor. Microsoft'un bu tabloyu değiştirebilmek adına herhangi bir şey yapıp yapmayacağı ve piyasaya nasıl bir şekilde müdahale edeceği ise merak ediliyor.