Windows 10 İçin Yeni Sızdırma Geldi

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için farklı değişiklikleri planlarken özellikle son paylaşılan bilgilerde önemli ipuçları sızdırıldı.

Windows 10 işletim sistemi önümüzdeki dönemlerde alacağı güncellemeler ile birlikte çok daha etkin bir hale gelecek. Özellikle son dönemlerde tasarım açısından farklı bir değişiklik getirecek özel bir proje üzerinde çalışan Microsoft, bu konuda ilk ipuçlarını verirken Project Neon olarak adlandırılan tasarım değişikliği ilk defa görüntülendi.

Project Neon Görüldü

Özellikle geçtiğimiz aylarda yapılan sızdırmalarda yeni proje gözler önüne serilirken, yeni resmi paylaşımlarda da tasarımların aynı bir şekilde görüntülenmesi dikkat çekti. Resmi tanıtımların önceki sızdırma ile uyuşması daha önce yapılan sızdırmaların da doğru olduğunu gösterirken özellikle Windows 10 işletim sisteminin çok daha farklı bir hale getirilecek görülüyor.

Project Neon Ne Getirecek?

Animasyonların kullanılması görsellerin farklı şekilde dizayn edilmesi, Project Neon ile birlikte Windows 10'a önemli bir avantaj katacak. Üstelik yeni proje ile birlikte üç boyutlu çalışmalara destek verilebilecek.

Windows 10 için yapılacak bu tasarım sadece masaüstü versiyonlar için değil masaüstü versiyonu dışında işletim sistemini kullanan tüm cihazlarda değişiklikler yaratacak. Bu açıdan önümüzdeki dönem itibariyle etkin bir hale gelecek olan Windows 10 yeni tasarımı, kullanıcılara çok farklı bir işletim sistemi deneyimi sunacak. Özellikle yeni tasarım çalışmalarında kullanıcıların daha basit ve işlevsel bir işletim sistemine sahip olmasının amaçlandığını belirtilirken Microsoft bu planların tamamını Mayıs ayında yapacağı konferans ile birlikte duyuracak.