Windows 10 İçin Temalar İndirebilirsiniz

Windows 10 işletim sistemi için yapılan resmi açıklamalarda özellikle Windows temalarının kullanılabilir olduğu belirtildi.

Özellikle Windows 7 işletim sistemi ile birlikte kullanıcıların farklı temaları kullanması sağlanırken, Windows 10 için bu özellik henüz geliştirilmemişti. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda özellikle önümüzdeki dönemlerde kullanıcıların Windows 10 temaları kullanabileceği ifade edilirken yapılan yeni resmi açıklama ile birlikte beklenen sürenin geldiği ifade edildi. Açıklamalara göre Windows 10 için yeni bir tema mağazası hazırlayan Microsoft, böylece kullanıcıların farklı temalar kullanılmasını sağlayacak.

Eylül Ayında Aktif Olacak

Özellikle Eylül ayında gelecek yeni güncelleme ile birlikte aktif olacak Windows 10 tema özelliği, kullanıcıların çok daha farklı görünümlere sahip Windows işletim sistemi kullanmasını sağlayacak.

Kullanıcılar hazır duvar kağıtları ve farklı renklerdeki temalar için basit bir şekilde indirme işlemlerini yapabilecek ve böylece kolay bir şekilde yeni temaları Windows işletim sistemi de kullanabilecek. Kullanıcıların temalar içerisinden istediği şekilde seçim yapması ve kurulması mümkün olurken çok farklı kategoriler altında farklı temalar kullanıcılara sunulacak. Özellikle yeni tema sayfasının en büyük özelliği kullanıcıların kendilerine göre bir tema oluşturabilecek olması.

Hazır temalardan seçim yapamayan ve kendi özel temasını hazırlamak isteyen kullanıcılar Windows 10 tema mağazası üzerinden açılacak olan tema oluşturma sayfasını kullanarak gerekli olan tüm işlemleri yapabilecek.