Whatsapp'tan bir güvenlik önlemi daha!

WhatsApp için uzun süreden beri beklenen yeni bir güvenlik özelliğinin devreye alındığı belirtildi.

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp için güncellemeler daha güvenli bir platforma sahip olunmasını sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile birlikte WhatsApp için devreye alınacak yeni özellik hakkında detaylar paylaşırken özellikle kullanıcıların daha güvenli bir uygulamaya sahip olabilmesi yeni güncelleme ile birlikte mümkün olacak.

İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Geliyor

Yapılan paylaşımlarda iki aşamalı doğrulama sisteminin WhatsApp için devreye alınacağı belirtilirken kullanıcılar bu iki aşamalı doğrulama sistemi sayesinde cihazlarını daha iyi ve güvenli bir şekilde kullanabilecek.

İki aşamalı kod sisteminde 6 haneli bir kodun girilmesi gerekirken, kullanıcılar kendilerine göre belirleyecekleri bu doğrulama kodları sayesinde başkalarının da uygulamaya erişmesini engelleyebilecek. Şu anda özelliğin kademeli bir şekilde kullanıcılara sunulduğu belirtilirken kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların bu özellikten yararlanabilmesi söz konusu olacak.

Güncelleme Herkese Gelecek

Bu açıdan şu anda başlangıç aşamasında olsa da önümüzdeki günlerde yapılacak yeni güncelleme ile birlikte tüm kullanıcılar için bu yeni özellik kullanıma sunulmuş olacak. Güncelleme sunulduktan sonra güncellemeden yararlanmak ve yeni özelliği kullanmak isteyenlerin ayarlar bölümünden gerekli işlemleri yapması gerekecek. İşlemler yapıldıktan sonra ise iki aşamalı doğrulama sisteminden yararlanılması söz konusu olacak.

Özellikle mail üzerinden de gerekli onayların verilecek olması sayesinde kullanıcıların özellikle şifreyi unutması halinde mail üzerinden gerekli desteği alması ve şifre belirleyebilmesi mümkün olacak. Bu açıdan sistemden yararlanılması sırasında farklı sorunların yaşanabileceği ve bu sorunlara yönelik güvenlik önlemi alabileceği de belirtilmiş durumda.