WhatsApp'ta Mesajlar Geri Alınabilecek !

WhatsApp ile ilgili yapılan yeni açıklamalarda atılan mesajların silinebileceği ifade edildi.

Whatsapp resmi internet adresinde dün itibariyle yayınlanan yeni bir blog yazısında özellikle WhatsApp üzerinden gönderilen mesajların nasıl silineceğini dair önemli veriler sunuldu. Gönderilen mesajlarda özellikle geri al özelliğinin grup ya da bireysel konuşmalarda kullanılabileceği ifade edildi. Mesajı göndermek isteyen kişilerin özellikle beş dakika içerisinde bu işlemi yapması gerektiği ifade edilirken mesajın geri alınmasının ardından işlemin başarılı şekilde tamamlanması halinde ekranda mesaj geri alındı ifadesinin yer aldığı belirtildi. Bu açıdan kullanıcıların mesajlarını geri aldıktan sonra bu işlemin kesin bir şekilde yapılıp yapılmadığını öğrenebilmesi adına ekranda yayınlanacak olan bilgi mesajına dikkat etmesi gerekiyor.

Mesaj Nasıl Geri Alınacak?

WhatsApp üzerinden mesajlarını geri almak isteyen kullanıcıların özellikle silmek istediği mesajın üzerine basılı tutması yeterli olacak. Bu seçeneğin ardından özellikle geri al butonuna tıklanması ile birlikte mesaj geri alınabiliyor. Android işletim sistemlerinin yanı sıra Apple ve Windows Phone gibi işletim sistemlerinde de yine kullanıcıların benzer şekilde işlem yapması yeterli.

Kişilerin mesaj üzerine dokunmasıyla yapılabilecek bu işlemler sayesinde kolay bir şekilde istenmeyen mesajları silmesi ve kullanıcılar tarafından okunmadan yok edebilmesi mümkün. Bu açıdan getirilen yeni özellik pek çok kişi için büyük bir kurtarıcı olacak.