WhatsApp'a Zaman Kazandıracak Özellik Geliyor!

WhatsApp ile ilgili yapılan yeni açıklamalarda özellikle mesajlaşmanın daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi adına yeniliklerin geldiği belirtildi.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yapılan yeni güncellemeler, özellikle uygulamadaki tüm işlemler daha da kolay bir hale gelecek. Özellikle geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunulan yeniliklerde yazı tiplerinde kalın, italik ya da üstü çizili bir şekilde yazı yazmak mümkün hale gelmişti. Fakat kullanıcıların bu yazı tiplerinden yararlanabilmesi adına çok farklı kodları kullanması gerekiyordu. Bu durum çoğu kullanıcının bu yeniliğe ilgi göstermesine engel olurken, yapılacak yeni değişiklik ile birlikte artık kullanıcıların kolay bir şekilde bu konuda gerekli işlemleri yapabileceği ifade edildi.

Yeni Menü Geliyor

Özellikle vurgulanan metin için farklı font efektlerinin seçilebilmesini sağlayacak olan WhatsApp, klavye üzerinde yapacağı değişiklikler ile birlikte bu konuda yeni bir dönem başlatacak.

Şu an için WhatsApp'ın yeni test sürümünde test edilen bu özellik, ilk olarak Android cihazlara gelecek. Android cihazların ardından ise iOS işletim sisteminde kullanılabilir duruma gelecek olan bu yeni özellik, kullanıcılar için yazışmayı daha da kolay hale getirecek. Önümüzdeki dönemlerde kullanıcıların çok daha büyük bir kolaylık elde edeceği bu yenilik, kullanıcıların kalın, eğik gibi farklı font seçeneklerini daha kolay ve pratik bir şekilde yapabilmesini sağlayacak.