WhatsApp Yeni Özellikleriyle Geldi

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp için 3 yeni özellik Daha tanıtıldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

WhatsApp için özellikle iOS işletim sisteminde yapılan yeni güncelleme, kullanıcılara üç farklı yeni özellik sundu. 99 megabayt büyüklüğünde olan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların cihazlarda özellikle fotoğraflarına yeni filtreler uygulamasını, renkli görüntüler elde etmesini sağlıyor. Üstelik gönderilecek olan fotoğraf, video gibi farklı içeriklerde de kullanıcıların kolay bir şekilde içeriklerini kontrol edebilmesi mümkün. Bu açıdan önümüzdeki günlerden itibaren WhatsApp için yapılan bu güncelleme, uygulama üzerinden yapılan paylaşımların daha da renklenmesini sağlayacak.

WhatsApp Güncellemeleri Sürüyor

WhatsApp üzerinden fotoğraflara filtre eklemek isteyen kullanıcıların fotoğrafları çektikten sonra ya da arşivdeki bir fotoğrafı seçtikten sonra ekranı parmağı ile yukarı kaydırması ve açılacak olan 6 filtreden herhangi bir tanesini seçmesi gerekecek.

Filtre seçimleri ile birlikte seçilen filtre fotoğrafa direkt uygulanacak. WhatsApp için yapılacak güncelleme ile birlikte sunulacak diğer bir özellik ise arka arkaya gönderilen fotoğrafların gruplandırılacak olması. Böylece uzayan listeler arasında fotoğraf aramak zorunda kalmayacak kullanıcılar, albüm olarak göreceği fotoğraflar üzerinden ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılayabilecek.

Yapılacak son güncelleme ile ise özellikle kullanıcıların cevaplama kısa yoluna sahip olması söz konusu. Cevaplamak istediği mesajı sağa doğru kaydırarak hızlı bir şekilde cevap alanının açılması ve bu cevap alanı üzerinden kullanıcılara cevap gönderebilmesi mümkün.