WhatsApp Dosya Sınırlamalarını Kaldırdı

WhatsApp dosya gönderme noktasında sınırları artık daha da genişletti. İşte son gelişmeler.

Geçen ay WhatsApp, kullanıcıların platformunda herhangi bir dosya türünü göndermesini geliştirmişti. Bu güncelleme, kişilerin WhatsApp üzerinden dosya gönderimine imkan sağladığı gibi WhatsApp bu konuda en çok dikkat çekecek platformlardan birisi olacağını göstermişti. Şimdi ise en yeni bir güncelleme ile geliştirilmiş dosya paylaşım özelliği artık tüm kullanıcılar Android ve iOS'ta deneyimleyebilecek.

WhatsApp Güncellemesi Neler Getiriyor?

Güncellemeden önce kullanıcılar mobil uygulamaları ve web üzerinden sv, doc, docx, pdf, ppt, pptx, rtf, txt, xls, xlsx ve benzeri dosyaları paylaşabilir durumdaydı. Güncelleme sonrasında ise APK gibi her tür dosyayı paylaşabilmek mümkün hale geldi. Üstelik gönderim sınırları da arttırılmış durumda. Resmi açıklamalara göre WhatsApp kullanıcıları Android'de 100MB'a kadar, iOS'ta ise 128 MB'a kadar dosyaları paylaşabilecek.

Güncelleme alınan fotoğrafları görüntüleme şeklini de değiştiriyor. Artık, bir sütunda tek bir fotoğraf görmek yerine paketlenmiş fotoğraflar için bir küçük resim galerisi görülecek. Fotoğrafların tam boyutlu sürümlerini görmek için fotoğraflara dokunmak ise yeterli olacak. Bu bakımdan WhatsApp üzerinden fotoğraf gönderimlerinde de kişilere cazip bir fırsat sunulmuş olacak. WhatsApp güncellemesi alan herkes, bu yeni özelliklten yararlanabilecek. Güncelleme kademeli bir şekilde tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak.