Weidmüller Türkiye’de çeyrek asrı geride bıraktı

Endüstriyel ortamda elektrik bağlantı çözümleri üreticisi Weidmüller Türkiye organizasyonu 25 yılı geride bıraktı.

Şirket, geçtiğimiz günlerde boğazda düzenlediği etkinlikle müşterileri ve iş ortaklarıyla bir araya geldi.

Yoğun bir katılıma sahne olan etkinlikte konuşan Weidmüller Türkiye Genel Müdürü Mahmut Bertan;

”Türkiye’de 25 yılı geride bırakmış olmak oldukça gurur verici. Türkiye organizasyonumuzun başarısının arkasında global stratejileri yerel dinamiklerin taleplerine göre entegre ediyor oluşumuzun yattığını düşünüyorum. Etkinliğimize iş ortaklarımız ve müşterilerimizin göstermiş olduğu ilgi sadece satışlarımızı arttırmadığımızı sürdürülebilir ve arkadaşça ilişkiler kurduğumuzu gösteriyor. Bize bu onuru yaşatan tüm ekip arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Umarım birlikte nice 25 yıllar kutlarız” dedi.

25. yıl etkinliğine katılan Weidmüller Grup CFO’su Jörg Timmerman ise Türkiye organizasyonun başarısına dikkat çekerek şunları söyledi;

“Weidmüller Almanya ve Türkiye arasındaki karşılıklı ticaret hacmi 2015 yılında yaklaşık yüzde 13 büyüyerek yaklaşık 37 milyon euroya yani rekor bir seviyeye ulaşmış durumda. Bu da Türkiye ve Almanya’nın ne kadar önemli bir bağla bağlandığının göstergesidir.
Weidmüller Türkiye geçtiğimiz yıl Weidmüller Grubunun büyümesindeki baş makinistiydi. Hepinizi bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Bu başarı ancak müşteri ve partnerlerinizle güçlü iş ilişkileri kurabilmenizle mümkün olabilir. Bu iş ortaklarımızın pek çoğunu bugün burada görmekten mutluluk duyuyorum” dedi.
Timmerman; “Türkiye pazarındaki bu başarı belki 25 yıl önce öngörülemezdi ama Weidmüller Türkiye’de hem çalışanların hem de müşterilerin potansiyeline hiç kuşku duymadan inandı ve inanmaya devam ediyor.” dedi.