Volkswagen Araçlar Arasında İletişim Kuracak

Volkswagen kablosuz iletişim teknoloji üzerinde çalışmalarını hızlandırıyor.

Araçlar arasında iletişim kurmayı hedefleyen Volkswagen, kablosuz iletişim teknolojisi sayesinde araçların birbiri ile iletişim kurmasına ve böylece farklı bilgilerin elde edilmesini sağlayacak.

2019 yılına kadar bu konuda çalışmalarını aktif bir şekilde kullanmayı hedefleyen marka, özellikle kazaların önlenmesi ve araçların güvenli bir şekilde yollarda ilerlemesini sağlayacak.

Yeni Sistemler Neler Katacak?

Ortak Alan Kablosuz ağı olarak adlandırılan yeni teknolojide, özellikle araçların birbiriyle iletişim halinde olması ve yollarda kesişmemesi hedeflenecek. Aynı zamanda kişilerin yol rotaları yine ortak ağ üzerinden birbirine gönderilecek. Böylece kişilerin araçları üzerinden birbirine yol bilgisi göndermesi de sağlanacak.

Yol Analizi Yapacak!

Bilgisayar sistemleri üzerinden yol takibini yapacak olan özel ağ, aracın ilerlediği bölgelerdeki yol hakkında tüm detayları alacak ve daha sonrasında o bölgeden gelecek kişiler için bu bilgiler önemli bir veri olarak sunacak. Yolda trafik kazası, yol çalışması gibi farklı çalışmaların yanı sıra özellikle gizli buzlanma gibi durumlar da analiz edilecek. Bu sistem özellikle kişilerin trafikte daha güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlayacağından dolayı kaza oranlarını da büyük ölçüde düşürecek.

Türkiye genelinde bu çalışmaların ne zaman aktif olacak bilinmese de özellikle Volkswagen dünya genelinde yapacağı bu çalışmaları ile bu alanda öncü olmayı başarabilecek.