Vodafone Chennai'de 4G hizmetleri başlattı

Vodafone tarafından yapılan yeni açıklamalarda markanın Chennai'de hizmetlerin başladığı duyuruldu.

Son dönemlerde uluslararası alanlarda farklı bölgelere yönelik yatırımlar yapan Vodafone, yaptığı son açıklamasında Chennai için de hizmet sunmaya başladıklarını duyurdu. Vodafone, Aralık ayında Coimbatore, Tiruppur ve Tamil Nadu'da 4G hizmetlerini başlatmıştı. Son olarak Madurai'de de 4G seçeneğini sunan Vodafone söz verdiği gibi Chennai'de de 4G hizmetlerini başlattı ve bu konuda duyuru yayınladı. Vodafone, 4G hizmetlerinin Mart 2017 yılına kadar eyalet çapında tüm büyük kasaba ve şehirlerde kullanıma sunulacağını söyleyerek önemli bir müjde de verdi.

Dairede 2100MHz bant kullanıyor ve mobil, Mi-Fi ve dongle'lar aracılığıyla internet erişimi sunuyor. Güçlü bir fiber backhaul üzerine inşa edilmiş ve yeni ve modern bir ağda 3G hizmetleri tarafından desteklenmektedir.

Özel Kampanyalar Sunuluyor

Ayrıca Vodafone 4G aboneliğiyle birlikte Vodafone Play'de ücretsiz TV, Filmler ve Videolar'a 3 ay erişim hizmeti de sunuyor. Bu bakımdan yeni teknoloji ile birlikte kişilerin farklı hizmetlerden yararlanabilmesi de söz konusu olacak.

Sırada Nereler Var?

Vodafone bu hamlesini devam ettirecek. Planlar dahilinde yakında Goa ve Punjab'da 4G hizmetleri başlatılacak. 4G kapsama alanının, Mart 2017'ye kadar ülkedeki 17 farklı bölgeye ve 2400 kasabada kullanıma sunulması planlanıyor ve bu doğrultuda tüm aşamalar şu ana kadar sorunsuz bir şekilde tamamlanmış durumda.

Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde bölgeye giriş yapmanın Vodafone adına kazanç olduğu belirtilirken, bu bölgelere yüksek hız sunacak yeni hizmetlerinin kullanıcılar adına da fırsat olduğu ifade edildi.