Vatandaşı dolandıran PTT personeli pavyonda yakalandı

Babası da dahil olmak üzere 30 PTT müşterisinin belgeleriyle bankalardan 1 milyon lira çeken dolandırıcı PTT personeli bir eğlence mekanında yakalandı.

Amasya'da yaşayan bir PTT personeli babası da dahil olmak üzere belirlediği 30 PTT müşterisinin belgelerini kullanarak bankalardan yaklaşık 1 milyon lirapara çekti. Dolandırıcı vatadanştan aldığı paralarla bir pavyonda eğlenriken yakalandı.

3 kişi gözaltına alındı

Milliyet'te yer alan habere göre, Amasya'da babası dahil yaklaşık 30 PTT müşterisinin belgelerini kullanarak bankalardan yaklaşık 1 milyon lira çektiği iddia edilen PTT personeli ve ona yardım ettiği ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, İstanbul'da bir eğlence mekanında yakalandı. Babası ve diğer müşterilerin şikayetçi olduğu zanlı, paranın büyük bölümünü eğlence merkezlerinde harcadığını ifade etti.

Amasya'nın Taşova ilçesinde, babası dahil yaklaşık 30 PTT müşterisinin belgelerini kullanarak bankalardan kredi çektiği ve zimmetine yaklaşık 1 milyon lira geçirdiği iddia edilen PTT personeli ile ona yardım ettiği ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

Babasına bile acımadı

Amasya'nın Taşova ilçesindeki PTT şubesinde çalışan Saadettin G'nin, babası Fehmi G'nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 30 müşterinin belgelerini kullanarak PTT'yle anlaşmalı çalışan bankalardan yaklaşık 1 milyon lira çektiği öne sürüldü.

Olayın anlaşılması üzerine kayıplara karışan Saadettin G'den, babası ve diğer müşteriler şikayetçi oldu.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları takip sonucu Saadettin G'yi İstanbul'da, ona yardım ettikleri öne sürülen K.B. ve E.G'yi de Amasya'da gözaltına aldı.

Saadettin G'nin üzerinde yaklaşık 5 bin lira ele geçirildiği, zanlının paranın diğer bölümünü eğlence merkezlerinde harcadığını beyan ettiği öğrenildi.

PTT Müdürü de gözaltına alındı

Öte yandan, PTT Taşova Şube Müdürü L.G. de ifadesi alınmak üzere polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Milliyet