Van'dan acı haber: 3 şehit

Ağrı ile Van arasında yer alan Tendürek Dağı'nda PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 asker ve 1 korucu şehit düştü.

Van Tendürek'teki operasyonda 2 asker ve 1 korucu şehit oldu. Hakkari Şemdinli'de de 1 asker şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmede ; Van Çaldıran'da 3 tırın yakılması olayını ardından başlatılan operasyonda çıkan çatışmada 3 asker ve 1 güvenlik korucusunun şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirme şöyle: ''Van Çaldıran, Gülizar mahallesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları tarafından karayolunun kesilerek üç tırın yakılması olayını müteakip bölgede arama-tarama faaliyetleri icra eden Güvenlik unsurlarımız ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristler arasında çatışma meydana gelmiştir. Söz konusu çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman güvenlik korucumuz şehit olmuş ve dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir.''

Açıklamada ayrıca, Kuzey Irak'a yönelik hava harekatı düzenlendiği ve PKK'lı 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisine yer verildi.

Hakkari'de 1 şehit

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde de çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.