Vakıf Emeklilik ikinci sigorta laboratuvarını açtı

Sigortacı adaylarını geleceğe hazırlamak için Vakıf Emeklilik'in oluşturduğu sigorta laboratuvarlarının ikincisi Şişli Ahi Evran Lisesi'nde açıldı.

Vakıf geleneğine uygun sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Vakıf Emeklilik, Sigorta Meslek Liseleri’ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla ikinci sigorta laboratuvarını Şişli Ahi Evran Lisesi’nde açtı. Açılışa Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, İstanbul İl Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentur, Şişli Ahi Evran Lisesi Okul Müdürü Abdullah Eryılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, sadece laboratuvar açmadıklarını, öğrencilere dokunmaya devam ettiklerini belirterek, “Bizim için de çok anlamlı bir gün. İlk uygulamamızı Anadolu yakasında Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yaptık. Profesyonel bilgi birikimi olan insanlar yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Obalı, şunları kaydetti: “Sigorta Laboratuvarı projesi, sigortacılıkta kariyer yapmak isteyen gençlere şimdiden önemli bir iş deneyimi kazandırıyor. Gençlerimiz, proje aracılığıyla kendilerini geliştirebilecek ve sektörün önemli isimleri ile bir araya gelebilecekler. Genç yaşta kazanılan bu tecrübe sayesinde de ileride çalışmak istedikleri şirketlerin ilk tercihleri arasında yer alabilecekler” dedi.

Vakıf Emeklilik’in açtığı laboratuvar sınıflarında; bilgisayar ve sigorta konusunda birçok kaynak kitap yer alıyor. Vakıf Emeklilik bu proje ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okul Sanayii İşbirliği” projesine de katkıda bulunuyor.