Uydunet İnterneti Uydudan mı Alıyor?

Türksat tarafından sunulan hizmetlerden birisi de, Uydunet hizmetidir. Bu hizmetle beraber ülkemizdeki internet hızı çok daha yüksek seviyelere ulaştı.

Değişik paket ve internet hızlarıyla satışa sunulan Uydunet hizmetinin fiyatlarının uygun olması da tercih edilebilirliğini daha da arttırıyor. Ancak bu hizmete yönelik yanlış bir algı söz konusudur. Hizmetin isminden kaynaklanacak olacak ki, internetin uydudan çekildiği yanılgısı var. Bu yanılgıyı düzeltmek için uydunet ismi, Kablonet olarak 2016 senesinde değiştirildi.

Uydunet paketleri ne durumda?

Birbirinden farklı paketlere sahip Uydunet hizmeti için 3 paketten söz edebiliriz. Kendi ihtiyacınıza göre 3 paketten birisini kullanabilirsiniz.

  1. Yüksek hız arayanlar için: Eğer çok hızlı bir internetim olsun diyorsanız, 20 Mpbs hıza ulaşan yüksek hızlı internet seçeneğini almalısınız. Bu hizmet sayesinde internette çok rahat bir şekilde dolaşabilirsiniz. Hızlıca video ve filmleri izleyebilir veya indirebilirsiniz. Bu paket sınırsız olarak veriliyor.
  2. Ortalama bir hız isteyenler için: Paketin daha ucuz olmasını ama yine de mevcut internet hızından daha iyi hız değerlerine ulaşmak isteyenler için 10 mpbs hızına ulaşan paketler tercih edilebilir. Mevcut internet sağlayıcınızın sunduğu hızdan çok daha fazla bir hızla internet deneyiminizi arttırabilirsiniz.
  3. Kotalı bir paket: Yine kullandığın kadar öde paketi Uydunet paketleri arasında da var. Böylece çok fazla internet kullanmayanlar için çok ucuz fiyatlar üzerinden internet kullanmak mümkün olabiliyor. Ancak paket aşımı söz konusu olduğunda ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Uydunet başvurusu için ne yapmalısınız?

Uydunet başvurusunu ilinizde bulunan yetkili ofislerden yapmalısınız. Eğer daha hızlı ve pratik bir şekilde başvuru için online başvuru sitelerini de kullanabilirsiniz. Böylece başvurunuzun daha hızlı cevap bulmasını sağlayabilirsiniz. Uydunet başvurusu yapabilmeniz için Kablo TV altyapısının bulunduğu kentlerde yaşamalısınız. Eğer yaşadığınız kentte bu altyapı yoksa, Uydunet paketlerinden yararlanabilmeniz mümkün değildir.

Uydunet, Kablo TV altyapısının olmadığı yerlerde kullanılamıyor. Bu altyapı, her kentte hızlı bir şekilde döşense de, henüz hizmetin gitmediği kentler de var. Altyapının olduğu kentlerde yaşayanlar; Kablo TV ve Uydunet hizmetini beraber de alabilir. Böylece çok daha ucuza bir internete ve kaliteli yayın yapan kanala sahip olabilirler.

Türksat sitesi üzerinden Kablo TV altyapısının olduğu il listesine ulaşabilirsiniz. Böylece başvuru yapıp, yapamayacağınızı görebilirsiniz. Hızlı internet ve kaliteli tv kanalları için Uydunet-Kablo TV avantajını değerlendirin!