Uçan Taksinin 1 Km’si 1,5 Dolar Olacak

Geçtiğimiz aylarda Cenevre'de düzenlenen otomobil fuarında tanıtılan uçan otomobilin tarifesi belli oldu.

Airbus tarafından üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü uçan otomobil, tüm dünyada yakından takip ediliyor. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda uçan otomobilin aktif hale geldikten sonra tarifesinin nasıl olacağı konusunda önemli detaylar paylaşıldı.

Tanıtım sonrasında en çok merak edilen durumlardan bir tanesi uçağın tarifesi olurken yapılan bu açıklamalar kafalardaki soru işaretlerini giderdi. Açıklamalarda uçaklar için nasıl bir tarifenin uygulanacağı ve uçan taksiden nasıl yararlanılacağı belirtildi. Özellikle önümüzdeki yıllarda çok daha aktif bir şekilde kullanılması beklenen uçan otomobil, kilometre başına bir buçuk dolar üzerinden ücretlendirilecek. Bu bakımdan kişiler gitmek istediği yerin uzaklığına göre belirtilen tutarlarda ücreti ödemek durumunda kalacak.

2020’de Aktif Olacak

Uçan taksiyle için yapılan çalışmalar hakkında detaylar paylaşılırken, uçan taksinin 2020 yılı sonrasında aktif bir şekilde kullanılabileceği belirtildi. Bu açıdan kalan son 3 yıllık süreç içerisinde yapılacak yeni geliştirmeler sayesinde uçan taksiye son hali verilecek.

Uçan taksiler ile ilgili ilk üretim 2018 yılında başlayacak. Singapur'da yapılacak ilk üretimlerin ardından uçan taksinin testlerine başlanacak ve 2020 yılına kadar bu testler ile birlikte uçan taksi projesine son şekil verilecek. Testlerde ve üretim sürecinde herhangi bir hata olmaması halinde ise özellikle 2020 yılında bu yeni teknolojinin kullanılabilmesi mümkün olacak.