Ubuntu, Windows Store'a Geldi!

Linux’un en popüler sürümlerinden bir tanesi olan Ubuntu için oldukça dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Windows uygulama mağazasında alternatif bir işletim sistemine yer verilmesi beklemezken Ubuntu gibi popüler bir Linux dağıtımına Windows mağazasında yer verilmesi dikkat çekti. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Windows uygulama mağazasında Ubuntu uygulamasının yer almaya başladığı ve kullanıcıların Ubuntu kullanma noktasında Microsoft’tan destek alabileceği ifade edildi.

Ubuntu Seçeneği Sunuldu

Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında özellikle Windows mağazası üzerinden indirilebilir duruma gelen bu işletim sistemi, kişilerin Ubuntu kullanmasını daha kolay hale getiriyor. Öyle ki normal bir uygulama gibi kullanılabilecek olan Ubuntu sistemi kişiler için alternatif yaratacak ve bu noktada pek çok kişinin Ubuntu kullanmasına da vesile olacak.

Şu an için sadece insider sürümü kullanma yetkisi bulunan kişiler tarafından denenebilecek uygulama, tüm kullanıcılara yönelik güncelleme sunulduktan sonra tüm Windows 10 kullanıcıları tarafından kullanılabilir duruma gelecek. Bu aşamanın ardından kişiler normal bir uygulama indiriyor gibi Ubuntu uygulamasını Windows mağazası üzerinden indirerek deneyebilecek.

Bugüne kadar ki süreç içerisinde beklentilerin tamamen karşılanabildiği Windows mağazasından Ubuntu gibi önemli bir desteğinde sunulacak olması, bu konuda uygulama mağazasının daha hareketli bir dönem yaşamasını sağlayacak.