Twitter'a 'beğenmedim' tuşu geliyor

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda artık beğenmedim butonunun sistemde yer aldığı belirtildi. Kullanıcılar artık beğenmediği içerikleri belirleyebilecek.

Twitter tarafından yayınlanan yeni bir güncelleme platformun mobil uygulamasına "I don't like this Tweet" ("Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum") adı verilen yeni bir geri bildirim aracı getiriyor. Söz konusu yeni aracın kullanıcıların zaman çizgisinde gösterilen tweet'lerin niteliğine dair önemli bir geliştirme sağlaması bekleniyor.

BEĞENİLMEYEN İÇERİKLER TESPİT EDİLEBİLECEK

Mobil Twitter’a yönelik geliştirilen bu özellik ile birlikte kişiler beğenmediği, hoşlanmadığı ya da sakıncalı bulduğu mesajları ilgili beğenmedim tuşu üzerinden belirleyebilecek. Böylece geri bildirim Twitter’a gönderilecek. Yapılacak bu hamlenin önümüzdeki dönemlerde zaman çizelgesinde ve ana sayfada gösterilecek mesajlar için bir sıralama kriteri de olabileceği konuşuluyor.

Twitter’ın bu yeni özelliğini kullanmak isteyen kişiler hangi mesaj için bu işlem yapılacaksa, o mesajın sağ üst köşesinde yer alan ayarlar bölümünden yararlanacak ve bu bölümde açılacak “Bu tweet’ten hoşlanmıyorum” seçeneği ile kolay bir şekilde mesaj beğenilmeyecek.

Özellik henüz Android ve masaüstünde kullanımda değil.