Twitter Yeni Görünümüne Kavuştu

Twitter ile ilgili yapılan son açıklamalarda sosyal yeni bir tasarım ile hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Twitter son dönemlerde kullanıcı etkinliğini daha da arttırabilmek adına özel çalışmalar yaparken tasarımda yapılan değişiklikler dikkat çekti. Özellikle son yıllarda istatistikleri düşen ve bu bakımdan zorlu bir süreç içerisine giren Twitter’da farklı çözüm planları ve kurtarma çalışmaları yapılırken yeni yapılan çalışmalar Twitter'ın durumunu daha iyi seviyeye getirdi.

Özellikle Twitter'a yeni yüz çalışması yaparak durumu daha da iyi hale getirmek isteyen yönetim şu anda kullanıcıların tüm platformlarda farklı bir tasarım üzerinden yeni uygulamayı kullanmasını sağlıyor. Açıklamalara göre kullanıcılar yeni tasarımı twitter.com, Twitter iOS, Twitter Android, TweetDeck ve Twitter Lite’da kullanabilecek.

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalara göre özellikle kullanıcıların profil hesaplar ayarlar ve gizli gibi farklı bölümlere tek bir ekran üzerinden ulaşabilmesini sağlanıyor. Yazılım konusunda iyileştirmelerin yapıldığı Twitter böylece daha temiz bir sistem üzerinden kullanıcıların sosyal ağı daha rahat kullanmasını sağlıyor. Pek çok konuda farklı tasarım değişikliklerine giden Twitter aynı zamanda küçük ikonlar üzerinden de daha hızlı bir şekilde işlemlerin yapılmasını sağladı. Yapılan bu yeniliklerin Twitter'ın kullanım oranlarının nasıl yansıyacağı şu an için bilinmezken önümüzdeki günlerde konuyla ilgili detayların görülmesi bekleniyor.