Twitter gelirde 717 milyon dolara ulaştı

Twitter, 2016 mali yılı için 4. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

Mikro blog sitesi, gelirde 717 milyon dolar, yıllık yüzde 1'lik bir artış kaydetti. Twitter'ın şu anda 319 milyon aylık aktif kullanıcısı var ve bu rakam geçen seneye göre% 4 artmış durumda. Önceki çeyrekte ise 317 milyona kıyasla Twitter 4. çeyrek gelirini 2015'e göre de arttırmayı başarmış durumda.

Aktif Kullanım Arttı!

Ortalama günlük aktif kullanım, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11, üçüncü çeyrekte yüzde 7, ikinci çeyrekte yüzde 5 ve 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 3 olarak belirlendi. Twitter'da izlenimler ve Twitter'da harcanan zaman da bu doğrultuda artış gösterdi. Her biri bir önceki yıla göre dördüncü çeyrekte çift basamaklı artış gösterdi.

Twitter reklam gelirleri, bir önceki yıla kıyasla biraz azaldı ve 638 milyon dolar olarak belirlendi. Mobil reklam gelirleri toplam reklam gelirinin yüzde 89'unu oluşturdu. 2016 yılı toplam geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 artışla 2.5 milyar dolara ulaştı.

Konuyla ilgili Twitter CEO'su Jack Dorsey yaptığı açıklamada mevcut durumu değerlendirirken, özellikle 2016 yılında yapılan yeni planların başarılı olduğunu söyledi. Sonuç olarak, dördüncü çeyrekte, günlük aktif kullanım üçüncü çeyreğe göre hızlandığını söyleyen Dorsey, bu güçlü büyümenin devam ettiğini ve 2017 yılında da benzer çizgide ilerleme kaydedileceğini belirtti.