TÜSİAD 15 Temmuz sonrasını ABD'de masaya yatıracak

Türkiye Sanayici İşadamları Derneği (TÜSİAD), Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ziyaretinde Fethullahçı Terör örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini anlatacak.

15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından Türkiye’de yaşananları ve darbe girişiminin etkileri ile ABD-Türkiye ilişkileri TÜSİAD tarafından masaya yatırılacak.

Türkiye Sanayici İşadamları Derneği’nden (TÜSİAD) konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes başkanlığındaki heyet, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında Türkiye’deki gelişmeler hakkında yurt dışındaki muhatap iş dünyası örgütleri, düşünce kuruluşları ve siyasetçileri bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.

Cansen Başaran-Symes başkanlığındaki TÜSİAD heyeti Washington’da ABD Dışişleri Bakanlığı, düşünce kuruluşu uzmanları ve kamuoyu önderleriyle görüşecek.

Yapılacak temaslarda FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeler, Türkiye ekonomisinin durumu ve orta vadeli görünümü, Türkiye-ABD ilişkileri değerlendirmeye alınacak.

TÜSİAD heyeti, bu kapsamda ilk ziyaretini 22-23 Eylül'de Almanya’nın başkenti Berlin’e yapmıştı. Heyet bir sonraki ziyaretini ise 9 Kasım'da Paris’e yapmayı planlıyor.
AA