Türkiye’den Musul halkına yardım eli

Türk Kızılayı, Musul ve Telafer bölgesinde bulunan zor durumdaki halka yardım elini uzatıyor. 2 milyon insanın beslenme gereksinimleri için kampanya başlatıldı.

Türkiye, Musul ve Telafer’deki yardıma muhtaç halkı yalnız bırakmadı. Türk Kızılay’ının başlattığı Musul ve Telafer’e beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için düzenlenen kampanya ile 2 milyon insana umut olunacak.

Habertürk’ün haberinden edinilen bilgilere göre, terör örgütü DAEŞ’in ele aldığı Irak’ın Musul kentine yönelik olarak başlatılan kurtarma operasyonları beşinci günüde. Irak ordusuna bağlı olan birlikler, Peşmerge ve Türk askerlerinin eğittiği Ninova Muhafızları ile kente doğru ilerleyişini devam ettiriyor.

Operasyonlar sürerken DAEŞ tarafından acı çektirilen birçok sivil de mağdur oldu. Türkiye buaradaki sivil halkın güç durumuna kayıtsız kalmayarak bölgede bulunan 2 milyon insanın beslenme ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Türk Kızılay’ı aracılığıyla yardım kampanyası başlattı.

Söz konusu kampanyayla ilgili olarak şu açıklamalar yapıldı:

"Musul ve Telafer'de 2 milyon masum insanı zor günler bekliyor. Kış gelirken binlerce insan evlerini terk ediyor. Bağışlarınızla, Musul ve Telafer'in beslenme ihtiyacını karşılıyoruz"
Yardım kampanyasına destek olmak için MUSUL yazarak 2868'e gönderip bir sms karşılığında

10 lira bağış yapılabileceği belirtildi.

Yardım kampanyasını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Twitter hesabı üzerinden duyurdu.
Habertürk