Türkiye’de Galaxy Note 7’nin iadesi ve değişim süreci nasıl işleyecek?

Türkiye’de de toplatılacak olan Samsung Galaxy Note 7 model telefonlar ateşe dayanıklı kutular ile iade edilecek.

Geçtiğimiz günlerde Güney Koreli haber ajansları Samsung Note 7’nin üretiminin durdurulacağını ve toplatılacağını aktarmıştı. Samsung, Note 7 modelini toplatma ve üretimini durdurma kararı aldı.

Samsung’un Güney Kore merkezinden yapılan açıklamaya göre, Samsung Türkiye de durum için harekete geçti. Henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte Note 7’nin hem satışı hem de yenisiyle değişim süreci tamamen durduruldu.

Note 7 başka bir Samsung akıllı telefonla değiştirilebilir

Hürriyet’in haberine göre, Galaxy Note7 sahiplerine bu süre zarfında iki alternatif sunuluyor. Bu seçeneklerden biri değiştirme. İletişim operatörlerine, teknoloji mağazası veya Samsung bayilerine Galaxy Note7’lerini götüren tüketiciler, başka bir Samsung akıllı telefonla değişim yapabiliyor.

Değişim istemeyene parası iade edilecek

Değiştirmek istemeyen tüketicilere ise para iadesi seçeneği sunulacak. Konuyla ilgili resmi açıklamanın Samsung Türkiye tarafından bu Cuma günü gerçekleştireceği düşünülüyor.

Samsung iade sürecinde yeni bir de formül geliştirdi. Firma Galaxy Note 7 modeli telefonlarını toplatabilmek için ateşe dayanıklı iade kutusu yollamaya başladı. Birkaç kattan oluşan kutunun içinde ayrıca bir de kullanma kılavuzu yer alıyor.

Hürriyet