Türkiye’de Elektrikli Taksi Dönemi Başlıyor

Türkiye'de İstanbul'da denenecek olan elektrikli taksiler, geçtiğimiz günlerde özel bir lansman ile tanıtıldı.

Özellikle geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda, İstanbul'da elektrikli taksi döneminin başlayacağı belirtilmişti. Vatandaşların elektrikli taksiler ile daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlaması ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amaçlanırken elektrikli taksiler ilk kez tanıtıldı.

Özellikle araçların elektrikli olması, maliyetleri düşüreceğinden dolayı yolculara yönelik daha avantajlı bir taksi hizmeti sunulabilecek. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ve İstanbul'da görev yapan taksicilerin katıldığı etkinlikte Elektrikli araçlar ile tanıtıldı.

Yeni Araçlar Çok Sevildi

Konu ile ilgili Beyoğlu Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekerken dünya genelinde çevreci araçlara daha fazla ihtiyacın olduğu ve bu bakımdan projenin belediye tarafından desteklendiği belirtildi. Özellikle insanların daha çok yenilenebilir enerji kullanılması gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı, Türkiye'deki taksicilerin de bu konuda duyarlılık göstermesinin oldukça olumlu olduğunu söyledi.

Projeye katkı sağlayan tüm taksicilere teşekkürlerini ileten belediye başkanı, özellikle İstanbul'da hizmet vermeye başlayacak olan elektrikli taksilerin vatandaşlar tarafından da ilgi göreceğini ve İstanbul'da daha çevreci bir çözümün uzun vadede kolay bir şekilde sunulabileceğini söyledi. Konu ile ilgili yapılan bu açıklamalar, Türkiye'de elektrikli taksi konusunda yeni bir dönemin başlayacağını da net bir şekilde gösterdi.