Türk Hava Kuvvetleri Hakkari kırsalına operasyon düzenledi

TSK Hakkari kırsalı ve Irak’ın kuzeyine hava harekatı gerçekleştirdi. Düzenlenen harekatta PKK’ya ait 18 hedef vuruldu, 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Hakkari kırsalı ve ırak’ın kuzeyine düzenlenen savaş uçaklı hava operasyonuyla bölücü terör örgütü PKK’ya ait olduğu tespit edilen 18 hedef vuruldu. Operasyonlarda 3 teröristin de etkisiz olarak ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Hava harekatıyla ilgili olarak askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Türk Hava Kuvvetlerine ait olan savaş uçakları ile akşam üstü saatlerinde,hakkari ilinin Çukurca kırsalına hava harekatı gerçekleştirildi.

Operasyon düzenlenen belirlenen 11 hedefin ateş alınarak imha edildiği ve ilk belirlemelere göre bölücü terör örgütü PKK mensubu 3 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Diğer taraftan ikinci bir hava operasyonu da ırak’ın kuzeyinde yer alan Metina ve Gara bölgelerine düzenlendi. Yine akşam saatlerinde düzenlenen operasyonlarda 7 hedef vurularak imha edildi.

Başarıyla sonuçlanan operasyonların ardından Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları emniyet içinde üslerine döndü.
AA