TSK'dan saldırı hazırlığındaki PKK'lılara hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetleri saldırı hazırlığındaki bölücü terör örgütü üyelerine yönelik Şırnak ve Diyarbakır kırsalında hava harekatı düzenledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri hava güçleri tarafından Diyarbakır ve Şırnak'ın kırsalına saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlere harekat düzenlendi. Operasyonun ardından yapılan ilk belirlemelere göre büyük darbe alan örgütten 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak ve Diyarbakır kırsalına düzenlenen hava harekatlarıyla teröristlerin silah mevzisi, barınma alanı vuruldu. Operasyonda ilk belirlemelere göre iki terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Şırnak ve Diyarbakır kırsalına düzenlenen hava harekatlarıyla saldırı hazırlığındaki teröristlerin silah mevzisi ve barınma alanları vuruldu. Operasyonda ilk belirlemelere göre iki terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, dün akşam saatlerinde Şırnak-İkiyakalar ve Diyarbakır-Lice'de devam eden operasyon kapsamında hava harekatı düzenlendi.

Savaş uçakları saldırı hazırlığındaki terörist gruba yönelik harekatla İkiyakalar'da bir mağara ve bir doçka silah mevzisi, Lice'de de barınma alanı ile ilk belirlemelere göre iki teröristi etkisiz hale getirdi.

AA