TSK'dan açıklama: ''20 DAEŞ militanı etkisiz hale getirildi"

Fırat Kalkanı Harekatı’ndan açıklama geldi. Terör örgütü DAEŞ mensubu 20 kişi etkisiz hale getirildi.

Fırat kalkanı Operasyonu desteğiyle harekat eden koalisyon güçleri DAEŞ mensubu 20 teröristi etkisiz hale getirdi. 2 savunma mevzisi ile 3 araç imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidin bertaraf edildiğini ve sınır güvenliğinin ve koalisyon güçlerine destek sağlamak maksadıyla 24 Ağustos tarihinde başlayan ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nın devam etmekte olduğu belirtildi.

56. gününde olan harekatta muhaliflerden oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu, Mare’nin doğusunu ve belirli bölgeleri yoğun ateş desteğiyle kontrol altına aldı. DAEŞ ile sürmekte olan çatışmalar ile birlikte yerleşim yerlerinde mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) temizliği yapılıyor.

Milliyet’in haberine göre, 2 muhalifin şehit olduğu 12 muhalifin ise yaralandığı çatışmalarda, destek sağlayan TSK unsurlarında herhangi bir kayıp ve zayiat meydana gelmedi.

TSK’dan yapılan açıklamalardan edinilen bilgilere göre, 20 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından Mazraat Al Uyun, Ghuz, Shudud ve Hacı Küşah’daki DEAŞ unsurlarına ait 2 savunma mevzisi, bir komuta kontrol merkezi ve bir cephanelik de imha edildi.
Milliyet