TRT’ye transfer olan Erhan Çelik hayal kırıklığına neden oldu

Sunucu Erhan Çelik TRT’ye transfer oldu ancak beklediği reytingi alamadı. TRT’den ne kadar maaş alacağı konuşulan Çelik’in ilk programı beklenen ilgiyi görmedi.

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen’in eşi ünlü spiker Erhan Çelik TRT’ye transfer oldu ancak beklediği reytingi alamadı. TRT’den ne kadar maaş alacağı konuşulan Çelik’in ilk programı hüsrana neden oldu.

Çelik’in transferlik sürecinde alacağı maaş büyük tartışma konusu olmuştu. Ünlü sunucunun kanaldan alacağı maaşın aylık 206 bin lira olduğu konuşulmuş ve bunun üzerine Çelik de konuyla ilgili olarak bir açıklama yapma gereğinde bulunmuştu.

TRT'ye transfer olan Erhan Çelik'in alacağı maaş tartışılmaya devam ederken reyting sonuçları hüsran oldu. Cumhuriyet’İn haberine göre, Çelik konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "TRT'deki bu şerefli göreve bir ücret talebiyle gelmediğim gibi söz konusu tezvirat çetesinin uydurduğu 206 bin TL gibi bir hizmet bedelinin tarafıma ödenmesi de hayli abartılı bir yalandır" ifadelerini kullanmıştı.

Kendisine verilen ücretin iddia edilenin 10’da !’i bile olmadığını ifade Çelik, tüm bu tartışmalar sürerken TRT’deki görevine başladı ve ilk yayınını gerçekleştirdi. Ağustos ayının ilk günü TRT ekranlarında ilk kez seyirciyle buluşan sunucu Çelik beklentileri karşılamadı. Adeta hüsrana uğrayan Çelik’in programı 1 Ağustos 2016 günü ‘total’de en çok izlenen ana haber programı ATV Ana Haber olurken ikici sırada Show TV ve üçüncü sırada da Fox TV yer aldı.

Cumhuriyet