Trafik Sigortasında Fiyat Düştü

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasına geçilmesiyle birlikte fiyatlarda ciddi düşüşler görülmeye başlandı.

Türkiye genelinde trafik sigorta fiyatlarını yüksek olması hükümeti harekete geçirmişti. Hükümet yetkilileri ve kurum temsilcileri ile yapılan görüşmeler neticesinde trafik sigortası için tavan fiyat uygulamasının getirilmesine karar verildi. bu tavan fiyat uygulaması ile birlikte araç sahiplerinin ödeyeceği maksimum ücretler belirlenmiş oldu. Açıklamalarda özellikle en üst seviyede prim ödeyecek kişilerin dahi ne kadarlık bir sigorta ödemesi gerektiği belirlenirken, yapılan ilk analizler sonrasında özellikle sigorta fiyatlarında genel bir düşüşün olduğu ifade edildi.

Düşüşler Artıyor!

Bu düşüşler özellikle 2016 yılına göre çok daha yüksek seviyelerde. 2016 ve 2017 arasında yapılan karşılaştırmalarda kişilerin özellikle %54’e varan daha az ücretler ile trafik sigortası yaptırabildiği ifade edildi. Bu durum özellikle trafik sigortası yenilemesi gelen vatandaşlar için de cazip bir fırsat yarattı. Öyle ki yüksek fiyatlar ile sigorta yaptırmak yerine çok daha uygun fiyatlar üzerinden sigorta yaptırabilmek mümkün. Bu fırsattan yararlanmak isteyen herkesin trafik sigortası yapan acentelere müracaat etmesi gerekirken, 2017 yılının ilk aylarına göre daha ciddi farklılıklar görülüyor.

Yapılan karşılaştırmalarda güncel trafik sigortası fiyatlarının yılbaşına oranla %42 daha az olduğu ifade edildi. Bu açıdan sene başında sigorta yaptıran vatandaşlar dahi şu anda çok daha düşük ücretler karşılığında araçlarını sigorta yaptırabilecek.